Dobrodošli (gost) Pretraga | Aktivne teme | Članovi | Prijava | Registracija

PIERCING : NOSNICA, SEPTUM Opcije · Pregled
Ayreen
objavljeno: 17. prosinac 2008 15:29:38

Nivo: Advanced Member

Prodružen(a): 13.12.2008
sva pitanja, probleme i sve ostalo o piercingu nosa, pliz trpajte tu =)

cijena:

200kn busenje + nakit:

ringici 1.2 za nosnicu 60-180kn
kuglice, cirkonici, siljkici itd za nosnicu 100-170kn

septum: ringovi 100-200kn, barbeli i banane 140-200kn

nosnica i septum, za pocetak moze ici ovakav nakit:

nosnica, za pocetak NE moze ici ovakav nakit:

septum retainers (za zarasli pirs):

don't dream it, be it
FB - Irena Piercing
Vjeverka
objavljeno: 2. siječanj 2009 14:23:17
Nivo: Newbie

Prodružen(a): 2.1.2009
htjela bi si piercat septum, pa imam par pitanja o tome. vech sam se dvaput piercala u tkalchi( bradavicu i nosnicu) i tamo sam uvijek dobila anestetik. kasnije sam chula da anestetici nisu dobri(da mogu kao ubit zhivce) i da ih vechina piercera ne koristi. pa sam htjela upitat shto Vi kazhete na to. takodher bih htjela upitat; da li je u pochetku (dok josh nije zacijelio pierc) bolje imati ring il barbel (se zove tak to?) ili je svejedno? i naravno kolko bi me koshtalo to ako bi uzela ring?smiley
Ayreen
objavljeno: 2. siječanj 2009 17:45:17

anestetike ne koristimo jer:
1. u lepoj nasoj po zakonu anestetike smije davat samo ovlasteno medicinsko osoblje (doktori i medicinske sestre npr). buduci da kod nas nema nikakvih skola za piercing nego je to zanat koji ucis od majstora koji se time bavi godinama, daklem mi ne spadamo u tu kategoriju medicinskog osoblja
2. da bi se uspjesno anesteziralo cijelo podrucje koje se pirsa, anestetik bi se trebao dat shpricom, sto bi boljelo otprilike kolko i samo pirsanje. anestetici u spreju mogu povrsinski utrnut dijelove tijela na kojima postoji sluznica (npr jezik, unutarnja strana usne), al ti nece to bas ne znam kak pomoc da ne osjetis apsolutno nista
3. s obzirom na to kolko su danas ljudi alergicni na sve i svasta, anestetik ne koristimo jer ne znamo kolki postotak toga moze kod covjeka izazvat alergijsku reakciju
4. iskreno, ni jedan pirs ne boli BAS TOLKO da zahtijeva davanje anestetika Super
hehe ja sam to ovak natrkeljala da ne zvuci bas sluzbeno, al sve sta sam rekla stvarno stoji. =)
sto se tice pocetnog nakita i zarastanja, za septum nema bas neke veze ring il barbel, i jedno i drugo moze imat svoje prednosti i nedostatke. racunaj na to da nakit neces moc promijenit bar nekih mjesec i pol od busenja
200kn je samo busenje, ringovi su 100-200kn, barbeli 140-200kn

don't dream it, be it
FB - Irena Piercing
Just A Girl
objavljeno: 5. siječanj 2009 15:04:38

Prodružen(a): 5.1.2009
pošto su tu stručnjaci,zanima me je li bušenje nosa kod zlatara znaći onim pištoljem opasno tj opasnije od bušenja u studiu?
nedavno kad sam se počela zanimati za pirs na nosu sam tražila po netu i youtube je pun videa u kojima se ljudi buše nos sa tim pištoljem a inače nikad prije nisam čula za to...
btw kolika je cijena pirsanja nosa?
čujem da je 30ak kn kod zlatara ali skeptična sam oko tog pištolja
-ANA-
objavljeno: 5. siječanj 2009 15:56:33

Nivo: Administration

Prodružen(a): 12.12.2008
Imas i razloga biti skepticna.
-Pistolj se NE MOZE STERILIZIRATI! Znaci ako se prije tebe busio netko tko ima hepatitis imas jako veliku sansu da ga dobijes i ti.
Da ne govorimo o tome da rupu u uhu radi debela i tupa "medicinka". U ovom "medicinka" imenu nema nista medicinsko, vjeruj mi. Nije to nikakav super materijal, kako i moze biti ako u maloprodaji kosta s busenjem 30kn a na njemu je zaradilo nekoliko ljudi. Znaci da u nabavi vrijedi lipu a isto je takve i kvalitete.
Piercing se radi s jednokratnom medicinskom iglom. Znaci to je zapakirano i otvara se pred klijentom i pred klijentom se i baca. Nakit koji koristimo je iskljucivo iz Evrope ili Amerike i prolazi autoklav sterilizaciju te se takodjer iz vrecice vadi pred klijentom.
To su samo najosnovnije razlike.
Maggot
objavljeno: 5. siječanj 2009 23:34:02

Just A Girl je napisao(la):
pošto su tu stručnjaci,zanima me je li bušenje nosa kod zlatara znaći onim pištoljem opasno tj opasnije od bušenja u studiu?
nedavno kad sam se počela zanimati za pirs na nosu sam tražila po netu i youtube je pun videa u kojima se ljudi buše nos sa tim pištoljem a inače nikad prije nisam čula za to...
btw kolika je cijena pirsanja nosa?
čujem da je 30ak kn kod zlatara ali skeptična sam oko tog pištolja

cijena ti je 200 kuna + nakit...
i topli savjet.. rađe odi u salon i nemoj imati problema, nego otići k zlataru jeftinije i imati non stop problema Ya winkles
Just A Girl
objavljeno: 8. siječanj 2009 18:29:58

pa sad ću još i zbog uha zažalit hehe..hepatitis brrrr
razumijem to što kažeš za medicinke ali mislim da oni kad probuše ne stave medicinku nego nakit koji doneseš..pretpostavljam...
začudilo me što stvarno ima većina videa na you tubeu di se buše s pištoljem...
u biti,ako zanemario hepatitis,može se desit..al zanima me jel mi mogu oštetit kakav živac il nešto da mi se nos ne deformira? tog me jako strah...
mislim,jel postoji neki dio nosa koi se buši tj ne buši?
govorim o klasičnoj poziciji,sa strane...
Maggot
objavljeno: 8. siječanj 2009 19:25:45

Just A Girl je napisao(la):
pa sad ću još i zbog uha zažalit hehe..hepatitis brrrr
razumijem to što kažeš za medicinke ali mislim da oni kad probuše ne stave medicinku nego nakit koji doneseš..pretpostavljam...
začudilo me što stvarno ima većina videa na you tubeu di se buše s pištoljem...
u biti,ako zanemario hepatitis,može se desit..al zanima me jel mi mogu oštetit kakav živac il nešto da mi se nos ne deformira? tog me jako strah...
mislim,jel postoji neki dio nosa koi se buši tj ne buši?
govorim o klasičnoj poziciji,sa strane...

tu su ti gore napisani svi argumenti zašto se ne smije bušit kod zlatara, a ti i dalje tražiš neki "bolji" razlog... d'oh!
Just A Girl
objavljeno: 8. siječanj 2009 19:43:34

pa u redu i hvala na argumentima,ali postavila sam još pitanja jer me zanima i to..niko ne kaže da sam odlučila ovo ili ono,zasad se želim raspitat...
Eve
objavljeno: 8. siječanj 2009 20:50:00

Prodružen(a): 19.12.2008
ja ti savjetujem da to bušiš kod profesionalaca.
znam tri cure koje su nos bušile kod zlatara...
sve su ga jako brzo morale izvadit zbog infekcija i sličnih pizdarija.
da i ne govorim o tome kak je to bilo lijepo pozicionirano... rofl.
i te ogromne medicinke. ma daj molim te... odi kod pirsera.
dragon
objavljeno: 9. siječanj 2009 11:25:38

Prodružen(a): 16.12.2008
evo da se i ja malo nadovežem na ovo pirsanje kod zlatara.... nikako. radije daj više novaca kod pravog stručnjaka a ne kod zlatara.... nisam imala jedno vrijeme ništa protiv toga sve dok moja frendica nije otišla kod zlatara i probušila nos za 10 kuna... stavio joj je neku ogromnu medicinku bilo je skroz u rub nosa i izgledalo je užasno... i nakon dva dana joj je počelo jako krvarit i gnojit i morala je izvadit tu medicinku koja nije ni prikladna za nos.. a da bude još veća fora kak joj je stavio medicinku unutra nije bila s ničin zašarafljena nego je samo stavljena i unutra u nosu su joj se napravile rane od medicinke...Rolling eyes tako da radije daj više novaca i odi kod profesionlca koji će ti stavit odgovarajaću nakit i probušit to kako treba i nečeš imat problema.... kad se ideš pirsat i tetovirat nemoj gledat da prođeš jeftinije nego sigurnije...:)))) da odeš kod nekoga tko to zna radit i tko ima dozvolu za to...:))) Angel
Ayreen
objavljeno: 10. siječanj 2009 13:12:55

hehe okej, ak vec strah od svih mogucih boleshtina nije dovoljan razlog, onda ajmo na onaj estetski. pistolj ti moze upucat samo onu medicinku jer je tak slozen, znaci nije da ces ti sad kupit nakit u piercing salonu i donijet to zlataru pa ce ti on to stavit. druga stvar, pistoljem se moze busit samo jako mali dio kozhe, tj jako plitko. znaci ak busis nos, nakit ce ti bit na samom rubu, izgledat ce ko da visi, a ako ikad i stavis piercing nakit na spiralu to ce ti izgledat ko da imas divovski smrkalj koji ti viri van jer ce ti se uvijek ta spirala vidjet. ciscenje ce ti s medicinkom bit prakticki nemoguce, jer je prekratka za nos; ak ti jos zguraju onaj 'leptir' s unutarnje strane nos ce ti zbog prezategnutog nakita za dva dana izgledat ko pregolemi krumpir.
uglavnom... koji god bio razlog da ne mozes trenutno otic na pirsanje u piercing studio, vjeruj mi isplati se cekat. malo smo previse zlatarskih bushotina spasavali da bi ti itko od nas reko da ti nece bit nista =)
aha, nos nema neko posebno odredjeno mjesto di ce se busit, al postoje neka pravila sta se tice postavljanja nakita, ovisno dal stavljas ringic ili samo kuglicu, a to bas kod zlatara ne mozes birat =)

don't dream it, be it
FB - Irena Piercing
dream_girl83
objavljeno: 10. siječanj 2009 16:19:43

Prodružen(a): 15.12.2008
ma po meni,sama pomisao da ti padne na pamet bušenje kod zlatara je apsurd...

nešto prestrašno...pa ako sad nemaš mogućnosti,strpi se,neće svijet stati,i neće doći zakon koji će zabraniti piercanje i tetoviranje...

i dijete od 10 godina bi shvatilo koliko bušenje nosa kod zlatara ima negativnih posljedica...

daj,pamet u glavu,prvenstveno,radi sebe Guy with axe

JER MOJ JE ŽIVOT IGRA BEZ GRANICA...
Just A Girl
objavljeno: 10. siječanj 2009 16:44:15

hvala na odgovorima,zasad ne bušim ništa,a ako se odlučim za bušenje bit će u studiu za to.
realno bila sam i sama ful skeptična oko tog bušenja kod zlatara al htjela sam se raspitati pa stvarno hvala na svim odgovorima,sad definitivno imam stav da tamo ne idem.
uživajte Ya winkles
dragon
objavljeno: 10. siječanj 2009 17:42:22

Prodružen(a): 16.12.2008
ipak je to tvoje tijelo i lice... nemoj nikada ići nekome tko nije ovlašten za to... samo da bi jeftinije prošla.... :D
Eve
objavljeno: 28. siječanj 2009 17:45:25

Prodružen(a): 19.12.2008
kakav se barbell stavlja na septum u početku? kolike su dimenzije?
Ayreen
objavljeno: 28. siječanj 2009 17:49:43

debljina 1.6mm, duljina ovisi o anatomiji, al najcesce 6 il 8mm

don't dream it, be it
FB - Irena Piercing
anchor
objavljeno: 27. veljača 2009 22:19:26

Prodružen(a): 27.2.2009
imam pierc na nosnici,kod vas sam se piercala.
zanima me zašto viri spirala iz nosa,ak me kužiš?? smiley
btw.mogu li sama mijenjati nakit, i jel se potrebno naručiti za zamjenu nakita?
thx.........Super
Ayreen
objavljeno: 28. veljača 2009 8:23:49

ak imash mali nosic a uzela si nakit koji ima vecu spiralu iznutra, to ce malo virit =)
mozes probat sama, ak nejde nemoj silit da si ne raskopas kanalic. za promjenu se u principu ne treba narucit, al ak nisi iz zg-a bilo bi dobro da nazoves bar taj dan kad mislis doc cisto da bas ne pogodis kad mene nema il nesto takvo

don't dream it, be it
FB - Irena Piercing
pepach
objavljeno: 16. ožujak 2009 18:24:01

Prodružen(a): 16.3.2009
owakoca...ja bi htjela pirsat septum i htjela bi znati proceduru pirsanja septuma i posliedice ako se inficira...mene bi frendica spirsala jer weć mou jednu frendicu je pa ono...=D
Korisnici koji čitaju ovu temu
Guest

Idi na forum
U ovom forumu ne možete otvarati nove teme.
U ovom forumu ne možete odgovarati na postove.
U ovom forumu ne možete brisati Vaše postove.
U ovom forumu ne možete promijeniti Vaše postove.
U ovom forumu ne možete kreirati nove ankete.
U ovom forumu ne možete glasati u anketama.

RSS feed glavnog foruma : RSS

ZagrebTattoo tema (c) Sistrum d.o.o. (http://www.moja-trgovina.net/)